SoftSol loader
Postaw na nowoczesność i usprawnij działanie
swojej firmy z systemem Comarch ERP.

Skontaktuj się z naszym ekspertem lub zadzwoń 22 880 45 45.

  •  

Bądź na bieżącoSTRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOWA WERSJA COMARCH ERP XL 2023.0


Nowa wersja Comarch ERP XL 2023.0

Nowa wersja Comarch ERP XL 2023.0

Informujemy o udostępnieniu Comarch ERP XL w wersji 2023.0.
Dodano niemal 200 nowych funkcjonalności w różnych obszarach biznesowych.

Warto podkreślić integrację ze środowiskiem produkcyjnym KSeF, a co za tym idzie możliwość eksportu faktur i ich korekt. Przypominamy, że już od wersji 2022.1 (udostępnionej w lipcu 2022 r.) można sprawdzić komunikację ze środowiskiem Demo KSeF.

W produkcji dodano możliwość zatrzymywania (pauzy) uruchomionych operacji i związane z tym odpowiednie automatyczne wyliczanie czasów rozliczeniowych, a także wprowadzano opcję kalkulacji kosztów (na dokumencie KLK) dla różnych wielkości partii produkcyjnych. Pojawiło się wiele usprawnień pozwalających na zachowanie warunków handlowych pozycji podczas kopiowania ofert i zamówień oraz nowe kolumny na listach dokumentów.

Na potrzeby POS wprowadzono kontrolę limitów kredytowych oraz obsługę zamienników i towarów powiązanych. W obszarze sprzedaży i księgowości dodano szereg formularzy i funkcjonalności, które pozwalają przygotować deklarację VIU-DO do rozliczenia podatku VAT w przypadku wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na odległość (WSTO) oraz szczególnej procedury unijnej VAT-OSS.

Dzięki poszerzeniu zakresu integracji z Comarch Apfino, bezpośrednio z systemu można zlecać do faktoringu wysłane wcześniej faktury (od kilku wersji jest możliwość przekazania także do windykacji).

Wersja 2023.0 to kontynuacja rozwoju współpracy z nową platformą Wszystko.pl której premiera planowana jest na II-gi kwartał 2023 r. Dwukierunkowa komunikacja pozawala m.in. na wymianę danych słownikowych oraz odzwierciedlenie i odpowiednie zarządzanie i katalogowanie towarów zgodnie z drzewem kategorii dostępnym na platformie, a także na szybkie wystawienie oferty produktowej.

Przypominamy, iż dostępna jest także integracja i obsługa nowego silnika wydruków Comarch sPrint wraz z przykładowymi wydrukami.

Z każdą wersją dodawane są nowe funkcjonalności, usprawnienia oraz jest poszerzany zakres danych na potrzeby współpracy z Comarch Shipping i WMS w celu jeszcze lepszej obsługi procesów magazynowych i logistycznych.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w dokumencie o zmianach wprowadzonych w nowej wersji >> oraz na Społeczności Comarch >>.

Szczególnie w bieżącym roku obserwowana jest rosnąca liczba firm, które rezygnują z zachodnich systemów i wybierają Comarch ERP XL, m.in. z uwagi na funkcjonalność, innowacyjność i zgodność z dynamicznie zmieniającymi się polskimi przepisami. Niezwykle istotnym argumentem są również niższe koszty utrzymania w porównaniu z zagranicznymi rozwiązaniami.

Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych Konsultantów i zaplanowania aktualizacji:

+48 22 880 95 95
asysta@softsol.com.pl


Formularz kontaktowy

  •