SoftSol loader
Postaw na nowoczesność i usprawnij działanie
swojej firmy z systemem Comarch ERP.

Skontaktuj się z naszym ekspertem lub zadzwoń 22 880 45 45.

  •  

Bądź na bieżącoSTRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / JAK SFINANSOWAĆ ZAKUP SYSTEMU ERP?


Jak sfinansować zakup systemu ERP?

Jak sfinansować zakup systemu ERP?

Każde przedsiębiorstwo potrzebuje oprogramowania, które pozwoli na rzetelne i czytelne prowadzenie wszystkich działań. Dlatego też nie można się dziwić, że jednym z najchętniej wybieranych software-ów jest system ERP. Ogromną zaletą jest fakt, że można go z powodzeniem dostosować do indywidualnych potrzeb, przez co jest bardziej intuicyjny i odpowiada na wymagania danej branży. Inwestycja w taki system wymaga zaplanowania odpowiedniego budżetu. Jak sfinansować zakup systemu ERP? Czy da się określić dokładną sumę inwestycji? Spróbujemy to określić w artykule.

System ERP – czy da się oszacować jego koszt?

W przypadku, kiedy na takie oprogramowanie decydują się najmniejsze przedsiębiorstwa, często zdarza się, że mogą one korzystać z podstawowych funkcji bez ich wcześniejszego personalizowania. Taka wersja z pewnością jest najkorzystniejsza dla wszystkich, ponieważ ewentualne wyliczenia co do potrzebnej kwoty uda się wykonać. Jednak w momencie, kiedy to potrzebujesz dodatkowych modułów, które należy dostosować do rodzaju działalności przedsiębiorstwa, będzie coraz to trudniej wyznaczyć jednoznaczny koszt takiej inwestycji. Co więcej, takie wyliczenia z pewnością będą wymagały czasu, o czym warto pamiętać, decydując się na to oprogramowanie.

Jak obniżyć koszt początkowy systemu ERP?

Jedno jest pewne – koszty związane z tą inwestycją mogą być naprawdę wysokie. O ile średnie czy duże firmy będzie na to stać, o tyle te, które dopiero zaczynają swoją działalność mogą mieć spore problemy finansowe. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest leasing oprogramowania. Pozwoli on na rozłożenie inwestycji na raty, co z pewnością będzie kluczowym czynnikiem dla wielu przedsiębiorstw. Takie usługi oferuje m.in. firma Grenke, specjalizująca się w finansowaniu nowoczesnych technologii. Oprócz sprzętu IT może wspomóc finansowanie licencji na system ERP. Doradcy indywidualnie analizują każdą sytuację i wybierają najlepsze rozwiązanie, dzięki czemu możesz płacić niższe raty.

Zaletą takiego rozwiązania jest niski koszt początkowy inwestycji, a wygenerowane oszczędności związane z wdrożeniem systemu ERP w firmie pozwolą spłacać w dogodnych ratach całą inwestycję.

Jest to z pewnością ciekawy pomysł i godne uwagi rozwiązanie, które ułatwi finansowanie narzędzi zwiększających konkurencyjność firmy.


Formularz kontaktowy

  •